Logo IPM Building

Areál IPM Building

Areál společnosti IPM Building IPM Building

Areál společnosti IPM Building

Hlavním prvkem stavby jsou přiznané betonové pohledové cihly firmy KB Blok nosných zdí v interiéru, stejně jako venkovní obklad z betonových KB Blok pásků. Na fasádě obklady z lepených lakovaných hliníkových plechů v kombinaci černá / červená, copilitová stěna na hlavní fasádě.

Exteriér IPM Building
Exteriér
Vchod IPM Building
Areál IPM Building
Interiér IPM Building
Interiér
Interiér IPM Building
Interiér
Majitel nemovitosti IPM Building

Majitel nemovitosti

S myšlenkou postavit si něco svého jsem si pohrával dlouho, firma v nájmu nebo ve svém a ještě dle svých představ, to byla opravdu výzva, ale tak jak to bývá, jednou nebyl čas, pak zase finance a čas utíkal rčení o kovářově kobyle platilo. Ale v 10 letech firmy padlo jasné rozhodnutí, stavba areálu je priorita č. 1. Vzhledem k tomu, že za těch uplynulých 10 let jsem si vytvořil velice blízký profesní vztah se svým bývalým spolužákem Luďkem Rýznerem, volba byla jasná, což potvrdil i jeho první návrh, z kterého jsem byl nadšený a v podstatě nedoznal moc změn. Hned na první vše pochopil a to, že jsme se znali velice dobře celou věc usnadnilo. Spolupráce byla skvělá jak s ním, tak i s jeho kolegou arch. Jiřím Vincencem. Výsledek je zřejmý, regionální Stavba roku, Grand Prix architektů 2014, ale především uznání všech, kteří areál začali využívat. Jaká změna, všechno jinak, výsledek a celkový dojem areálu se přenášel i na zákazníky a vše bylo najednou rychlejší a jednodušší. Musím říci, že naše prvotní nadšení nás stále neopustilo ani po 6 letech.

Pavel Matyáš

 IPM Building

Architektonické studio

Nedaleko města Kolín, v obci Konárovice, je při hlavní komunikaci umístěna administrativní budova firmy IPMB. Stavba má podobu jednoduchého kvádru, do kterého jsou ve dvou místech proříznuta atria. Spodní patro funguje jako provozní zázemí stavební firmy, horní jako kancelářské prostory. Použité materiály a řešení byly navrženy jako ukázka preciznosti jednotlivých řemesel a důrazu na detail při realizaci komerčních projektů. Hlavním výrazovým prostředkem jsou přiznané betonové cihly firmy KB Blok, jak na vlastní nosné zdivo, tak na venkovní obklad. Vnitřní prostor objektu je velkoryse prosvětlen velkoformátovým zasklením v hliníkových profilech. Tvrdé materiály a technicistní řešení stavby jsou v interiéru doplněny kontrastním řešením – od jednobarevné lité stěrky na podlaze, přes cedrové podhledy až po masivní dřevěný nábytek. Nejvýraznějším prvkem jsou potom polykarbonátová čela skříněk v jasně zelené barvě.

ARCH. LUDĚK RÝZNER

Cena Grand Prix 2014

Cena Grand Prix 2014

Obec architektů udělila „ČÉSTNÉ UZNÁNÍ“ v soutěži GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2014 za architekturu areálu společnosti IPM Building.

Cena Grand Prix 2014

Obec architektů udělila „ČÉSTNÉ UZNÁNÍ“ v soutěži GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2014 za architekturu areálu společnosti IPM Building.

Architekt:

ARCH. LUDĚK RÝZNER

Foto: Ing. Jaroslav Hejzlar

Video: Spaneco Production