Logo IPM Building

Rodinný dům Měchenice

Rodinný dům Měchenice - ipmb.cz
Rodinný dům Měchenice

Rodinný dům Měchenice

Stavba rodinné vily v Měchenicích se nachází na svažitém pozemku na hraně údolí Vltavy s výhledem na její břehy. Hliníková okna s předokenními žaluziemi, ocelová konstrukce vykonzolované terasy svah k řece, minimalistický interiér s pohledovými betony a litou polyuretanovou stěrkou na podlaze. Atypická garáž je ocelová a je opláštěná polykarbonátem.

Garáž - ipmb.cz
Garáž

Garáž

Exterier - ipmb.cz
Exterier

Exterier

Hlavní vchod - ipmb.cz
Hlavní vchod

Hlavní vchod

Terasa - ipmb.cz
Terasa

Terasa

Vykonzolovaná terasa přímo posazená nad terénním zlomem nad Vltavou je přístupná z obývacího pokoje i ložnice a nabízí jedinečný výhled na řeku Vltavu. Terasa je tvořena kovovou konstrukcí, skleněným zábradlím a položena dřevěnými prkny z Garapy.

Koupelna - ipmb.cz
Koupelna

Koupelna

Obývací část - ipmb.cz
Obývací část

Obývací část

Kuchyň s jídelnou - ipmb.cz
Kuchyň s jídelnou

Kuchyň s jídelnou

Ložnice - ipmb.cz
Ložnice

Ložnice

Rodinný dům Měchenice

Architektonické studio

Novostavba rodinného domu v Měchenicích zaplňuje poslední volný pozemek ve stávající zástavbě, která lemuje terénní zlom nad řekou Vltava. Umístění na hraně svahu umožňuje neopakovatelné výhledy směrem do údolí, což bylo ještě podpořeno vykonzolováním objektu tímto směrem. Investor požadoval jednoduchý, skromný dům, který plně využije předností pozemku. Veškeré obytné místnosti jsou tedy orientovány k řece. Směrem z ulice je naopak stavba pod úrovní terénu a pohledově potlačena, nad hlavní objekt je vytažena pouze garáž. Ta je řešená atypicky, jako přiznaný technicistní objekt z ocelové konstrukce, opláštěné polykarbonátem. Interiery jsou spíše minimalistické, sjednocené litou polyuretanovou stěrkou na podlaze všech místností, pouze několik stěn je obloženo dřevěnými deskami. Výrazným prvkem je pak kuchyně, která levituje nad zemí a prochází po celé hlavní stěně skrz obytný prostor až na terasu, to celé přerušené pouze skleněnou posuvnou stěnou.

OKPLANARCHITECTS - ipmb.cz
OK PLAN ARCHITECTS

Architekt:

OK PLAN ARCHITECTS

Foto: Ing. Jaroslav Hejzlar

Video: Spaneco Production