Logo IPM Building

Rodinný dům Vestec

Rodinný dům Vestec - ipmb.cz
Rodinný dům Vestec

Rodinný dům Vestec

Stavba rodinné vily s betonovou „prkénkovou“ fasádou kombinovanou se zateplovacím systémem v čistě bílé barvě. Fasáda je řešena kombinací klasické strukturované omítky a pohledovým betonem. Do těžkého systémového bednění byla vložena nehoblovaná prkna. Stěna z pohledového betonu je předsazená a kotvená do klasického zdiva. V interiéru panuje atypický nábytek s makassarovou stěnou v obývací části navazující na stěrky Pandomo. Bělené dubové podlahy, obklady i dlažby v koupelnách provedeny z travertinu včetně obkladu koupelnového atypického nábytku.

Oplocení - ipmb.cz
Oplocení

Oplocení

Terasa - ipmb.cz
Terasa

Terasa

Fasáda - ipmb.cz
Fasáda

Fasáda

Fasáda - ipmb.cz
Fasáda

Fasáda

Interiér - ipmb.cz
Interiér

Interiér

Rodinný dům Vestec - ipmb.cz
Rodinný dům Vestec - ipmb.cz

Kuchyň

Kuchyň

Osvětlení - ipmb.cz
Osvětlení

Osvětlení

Obývací část - ipmb.cz
Obývací část

Obývací část

Rodinný dům Vestec - ipmb.cz
Rodinný dům Vestec - ipmb.cz

Koupelna

Koupelna

Rodinný dům Vestec

Reference klienta

Vážený pane inženýre, dovolil bych si Vám toto cestou vyjádřit dík za dobrou spolupráci, která vyústila do zdařilé realizace. Od prvního momentu, kdy jste mi ukázal sídlo vaší firmy a dvě realizované stavby jsem věděl, že jsem na dobré adrese. Kvalita prací byla zřejmá a nediskutovatelná. V osobě stavbyvedoucího pana Jana Ježka máte zdatného vykonavatele a pokračovatele vašeho díla, rovněž s jeho prací jsem byl velmi spokojen. Samozřejmě, že v průběhu stavby docházelo k určitým změnám, drobným komplikacím, ale v tomto bodě mne zaujal zejména přístup, kde prioritou bylo řešení nového požadavku v co nejpřijatelnější ceně a nejkratším, možném termínu. Komunikace s autorským a technickým dozorem probíhala ve velmi tvůrčím duchu se společným cílem, úspěšným dokončením díla. Nyní s určitým odstupem mohu říci, že i časový harmonogram stavby byl vypracován s rutinou ostříleného matadora a dodržován s nebývalou péčí, jakož i technologická návaznost jednotlivých profesí. Vždy jsem chtěl vybudovat dům, za který bych se nemusel stydět a měl z něj dobrý pocit, myslím, že se nám to povedlo. Děkuji, pane inženýre! Závěrem si ještě dovolím konstatovat, stavba byla provedena ve výtečné kvalitě a za rozumnou cenu.

Architektonické studio

Architektonické studio

Přáním investora bylo navrhnout jednoduchý kompaktní dům s lehkým odkazem na funkcionalistickou architekturu. Na přibližně obdélníkovém půdorysu je koncipován dvoupodlažní dům pro čtyřčlennou rodinu. V přízemí se nachází hlavní obytné a technické prostory včetně garáže. Do patra jsou situovány pokoje a ložnice se zázemím. Objekt v úrovni přízemí navazuje na kvalitně založenou zahradu s bazénem. V interiéru byly navrženy obklady z makassaru, v koupelnách pak z travertinu. Podlahu pokrývají prkna z dubu. Fasáda byla navržena jako kombinace bílé omítky a pohledového prkénkového betonu. Fasády jsou prořezány prosklenými výplněmi otvorů v hliníkových rámech.

OKPLANARCHITECTS - ipmb.cz
OK PLAN ARCHITECTS

Architekt:

OK PLAN ARCHITECTS

Foto: Ing. Jaroslav Hejzlar